Vložit inzerát

Samostatný/á účetní | Praha

Hlavní město Praha Plný úvazek

Náplň práce

Jste zkušený/á účetní?

Preferujete malý stabilní kolektiv?

Zašlete nám svůj životopis a my se s Vámi spojíme co nejdříve!

Hledáme posilu do finančního oddělení našeho klienta s pracovištěm v Praze. V roli Samostatný/á účetní budete vést svěřené oblasti finančního účetnictví pro ČR a Slovensko. Zkušení uchazeči mohou očekávat i přesah do controllingu a spolupráci na zajímavých projektech.

Náplň práce:
- Vedení knihy došlých faktur, zpracování došlých faktur
- Kontace dokladů a jejich účtování
- Práce s dodavatelskými a odběratelskými saldokonty včetně tvorby zápočtových smluv
- Komunikace s odběrateli, sledování jejich platební morálky a správa tzv. credit limits
- Kontrola platebních návrhů a příkazů
- Zpracování a kontace měsíčních vyúčtování od zaměstnanců a vyúčtování služebních cest
- Rekonciliace účtů hlavní knihy

Po zapracovaní Vás mohou čekat tyto aktivity:

- Návrh, evidence a účtování měsíčních a ročních rezerv a dohadných položek
- Zpracování přiznání k DPH, k silniční dani
- Zpracování statistických výkazů – měsíční, roční
- Provádění pravidelných měsíčních závěrek
- Spolupráce s mateřskou společností při vedení majetkového účetnictví
- Příprava roční účetní závěrky
- Příprava podkladů pro audit a daňové přiznání
- Vypracování výroční zprávy společnosti
- Spolupráce s finančním manažerem při evidenci a analýze nákladů a výnosů

Požadavky

- Minimálně 3 roky zkušeností v podobné roli
- Dobrá znalost českého podvojného účetnictví (znalost slovenského účetnictví výhodou)
- Mírně pokročilá znalost anglického jazyka (psaná forma B1+)
- Proaktivní přístup k práci
- Schopnost pracovat samostatně po zaučení
- Zkušenost se systémem SAP výhodou

Místo pracoviště

Praha

Informace o pozici

  • Hlavní město Praha
  • Obor: Ekonomika a finance
  • Plat: Od 55000 CZK do 65000 CZK
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek